fbpx
Фото: МИА
Алексеј Навални. Фото: Скриншот
Проф. д-р Ратко Дуев, декан на Филозовски факултет при Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“, Скопје (фото А. Мехмети/ЦИВИЛ)

Tag: Каевски

Наместо решение, ВМРО-ДПМНЕ преку министерот Тошковски го заглави издавањето пасоши, обвинува Каевски

Наместо решение, ДПМНЕ преку министерот во техничката Влада само ги компликува работите со личните документи и го заглавува издавањето пасоши, обвинува на прес-конференција портпаролот и пратеник на СДСМ, Дарко Каевски ...

Каевски: Неучество во техничка Влада на ВМРО-ДПМНЕ ќе значи алиби за изборниот пораз

Евентуално неучество на ВМРО-ДПМНЕ во техничката Влада би било барање алиби за изборен пораз, изјави денеска портпаролот на СДСМ Дарко Каевски. Деструктивните политики на ДПМНЕ, блокадите, обидите да се закочи ...

Каевски: Дали вредностите на Енвер Хоџа ќе ги преговара Мицкоски на маса со коалицискиот партнер Левица?

Мицкоски ги сруши сите лажни маски на ДПМНЕ и ја призна желбата за коалиција со Левица. Наутро ДПМНЕ праќа соопштение против Левица а попладне Мицкоски зборува за коалиција со анти ...

Каевски: Економските политики на СДСМ даваат резултат, паѓа инфлацијата, ММФ ги подобри проекциите

Успешните економски политики на Владата предводена од СДСМ даваат резултати, економијата е отпорна во време на глобална криза. Мерките за намалување и замрзнување на цените на основните прехранбени продукти со ...

Каевски: На ВМРО-ДПМНЕ не им е јасно како може во владината коалиција да има демократски капацитет и различни ставови

„Добро е што има различни мислења за Законот за амнестија. Тоа е неразбирливо за ВМРО- ДПМНЕ, бидејќи не им е јасно како одредена Влада има демократски капацитет да има различни ...

Каевски: ВМРО-ДПМНЕ има големи внатрепартиски проблеми, Груевски ќе биде уапсен во истиот момент кога ќе стапне во земјава

Портпаролот на СДСМ и пратеник во Собранието, Дарко Каевски денеска изјави дека ВМРО-ДПМНЕ се соочува со големи внатрепартиски проблеми и додаде дека СДСМ нема намера да се меша во внатрешните ...

Каeвски: Сите лаги кои досега ги пласираше опозицијата се потопени, седницата за уставни измени ќе покаже кој е ЗА и кој е против ЕУ

обраниската седница којашто започнува утре дефинитивно ќе потврди кој е за македонска европска иднина, а кој против членство во ЕУ. Секој пратеник има одговорност пред иднината на државата и пред ...

Каевски: Манифестот е шанса ВМРО-ДПМНЕ да се приклучи на европскиот блок и докаже дека навистина е за ЕУ

„СДСМ и пратеничката група целосно застануваат зад Манифестот на лидерите на политичките партии застапени во Собранието, а во врска со водењето преговори за полноправно членство во ЕУ. Манифестот е добра ...

Фото: СДСМ

СДСМ поднесе Декларација за Илинден и ги повика сите пратеници да ја поддржат

СДСМ денеска до Собранието поднесе Декларација за Илинден – најголемиот македонски државен празник. Очекуваме оваа Декларација наскоро да се најде пред пратениците и повикуваме секој пратеник без разлика од која ...

Page 1 of 2 1 2

CIVIL MEDIA NEWSLETTER