fbpx
Матуранти, Прилеп, мај 2024 (фото извор: скриншот од снимка со телефон)
ФОТО/ АНА-МПА
Албин Курти (фото извор: ФБ страница на Албин Курти)
Бранко Тричковски (фото: Чедо Поповски)
д-р Арбен Таравари на РТК, 17 април 2024 (фото извор: скриншот од ТВ снимка)
Украинскиот претседател Зеленски даде интервју за АФП на 17 мај 2024 (фото извор: Канцеларија на Претседателот на Украина)

Tag: Клиничка болница Тетово

Затвор од 15 месеци за анестезилогот од Тетово кој на социјалните мрежи снимаше пациенти и медицински персонал

Анестезиологот Валтон Дервиши кој на социјалните мрежи во живо снимаше пациенти и вработени во Клиничката болница Тетово денескa на почетокот на судењето ја призна вината, по што судот му одреди ...

Заврши доказната постапка во судскиот процес за пожарот во модуларната болница, завршни зборови на 25 април

На денешното рочиште во судскиот процес за пожарот во модуларната болница заврши доказната постапка, па на 25 април ќе следуваат завршните зборови на Обвинителството и одбраната на обвинетите. Како што ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER