fbpx
АГЕЛЕР А сега завршете ја работата одвнатре. Можно ли е тоа без медиуми?
Фото: Фб
Фото: Д. Мишев / ЦивилМедиа

Tag: компромис

Phoro source: www.g20.org

Г20 ламентира за „неизмерни човечки страдања“, но не ја виде руската злосторничка агресија против Украина

ЏАБИР ДЕРАЛА / ЦИВИЛ МЕДИА Самитот на 20-те најголеми економии во светот (Г20) е важен глобален настан кој им дава такт на светските економски, но и општествено-политички збиднувања и процеси. ...

Османи: Културата на дијалог и компромис што ги негува Северна Македонија се инспирација за регионот

Нашата култура на компромис, култура на дијалог, којашто, за жал, е сѐ поретка не само во регионот, туку и во светот, ја прават Северна Македонија референца за тоа како европската ...

Фајон: Европската унија очекува Белград и Приштина да постигнат компромис пред локалните избори

Министерката за надворешни работи на Словенија, Тања Фајон, изјави дека Европската унија очекува Србија и Косово да постигнат компромис во дијалогот до април годинава, за кога се закажани локални избори ...

Скот: Можно е годинава да биде постигнат компромисот помеѓу Белград и Приштина

Американскиот амбасадор во Србија, Кајл Скoт денеска изјави дека дијалогот Белград - Приштина треба да влезе во поинтензивна фаза и изрази надеж дека компромисот ќе биде постигнат „можеби дури и ...

Бибер: Договорот е добар, ЕПП да ги притисне ВМРО-ДПМНЕ и Нова демократија

Договорот меѓу Атина и Скопје е „добар компромис“ но неговата примена ќе биде тешка поради силниот отпор на националистите и слабоста на двете влади, смета Флоријан Бибер, професор на универзитетот ...

Меркел-Макрон: Ставање крај на војната во Сирија и конфликтот во Украина

Наспроти разликите меѓу Берлин и Париз по некои од предложените реформи на ЕУ, до средината на годината Германија и Франција ќе постигнат компромис за овие прашања, изјави денеска германската канцеларка ...

Page 1 of 2 1 2

CIVIL MEDIA NEWSLETTER