fbpx
Албин Курти (фото извор: ФБ страница на Албин Курти)
Бранко Тричковски (фото: Чедо Поповски)
д-р Арбен Таравари на РТК, 17 април 2024 (фото извор: скриншот од ТВ снимка)
Украинскиот претседател Зеленски даде интервју за АФП на 17 мај 2024 (фото извор: Канцеларија на Претседателот на Украина)

Tag: Кондарко

Кондарко: Кандидатите мора да го познаваат Изборниот закон, да не изнесуваат неосновано напади врз работата на ДИК

Членот на ДИК Борис Кондарко, во името на Државната изборна комисија, по повод изнесените реакции од дел од претседателските кандидати за време на потпишувањето на Кодексот за фер и демократски ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER