fbpx
Матуранти, Прилеп, мај 2024 (фото извор: скриншот од снимка со телефон)
ФОТО/ АНА-МПА
Албин Курти (фото извор: ФБ страница на Албин Курти)
Бранко Тричковски (фото: Чедо Поповски)
д-р Арбен Таравари на РТК, 17 април 2024 (фото извор: скриншот од ТВ снимка)
Украинскиот претседател Зеленски даде интервју за АФП на 17 мај 2024 (фото извор: Канцеларија на Претседателот на Украина)

Tag: мандати

Верификувани мандатите на новите пратеници

Првата собраниска седница по локалните избори заврши со констатирање на оставките на пратениците, кои добија градоначалнички функции на локалните избори, како и со верификација на мандатите на нивните наследници. Откако ...

Седница за верификација на мандати на новите пратеници

Координаторите на пратеничките групи денеска се на средба со претседателот на Собранието, Талат Џафери, на која се очекува да се договори терминот за одржување на првата собраниска седница по завршувањето ...

Барикади за ДИК!

Денес во 11,00 часот, Државната изборна комисија (ДИК)  ќе одржи јавна седница, на која ќе одлучува за поднесените приговори на СДСМ и на Беса за текот на гласањето и броењето на ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER