fbpx
Мировен самит за Украина, Швајцарија, 15 јуни 2024
Претседателката на Швајцарија, Виола Амхерд и претседателот на Украина, Володимир Зеленски, на отворањето на мировната конференција, 15 јуни 2024
Фото: Укринформ

Tag: министри

Министрите и владините функционери на ДУИ поднесоа оставки, ќе станат ефективни кога ВМРО-ДПМНЕ ќе гласа за уставните измени

Министрите од ДУИ поднеле оставки од функциите кои ќе станат ефективни откако ВМРО-ДПМНЕ ќе гласа за уставните измени , сметајќи дека „големите одлуки бараат политичка, национална и државна одговорност и ...

Поднесен предлогот за реконструкција на Влада; четворица нови министри и петмина заменици министри

Премиерот Димитар Ковачевски достави до Собранието предлог за реконструкција на Владата, за четворица министри и пет заменици министри, откако вчера ги заокружи преговорите за влез во владиното мнозинство на Алијансата ...

Кого би смениле од Владата?!

Мислењата на граѓаните во Македонија знаат да бидат многу различни, и да одат од крајност во крајност. Такви се и реакциите на прашањето на ЦИВИЛ Медиа кое денеска им го ...

Имињата за новите министри утре ќе бидат доставени до Парламентот

Премиерот Зоран Заев најави дека утре до Парламентот ќе ги достави новите имиња за реконструкција на Владата. - Реконструкцијата ќе ја предложам утре, затоа што поради денешната пресуда не знаев дали ...

Page 1 of 2 1 2

CIVIL MEDIA NEWSLETTER