fbpx
Фото Фејзбук
Фото: МИА
Фото МИА

Tag: модуларна болница

Меџити: Доколку е исплатен и еден денар за трите модуларни амбуланти во Скопје ќе си поднесам оставка

Министерот за здравство Фатмир Меџити тврди дека додека не се расчисти целиот случај, нема да биде исплатен ниту денар за трите модуларни амбуланти во склоп на Здравствениот дом Скопје, а ...

Протест пред судот во Тетово – се бара правда и одговорност за пожарот во модуларната болница

Денеска пред Основниот суд во Тетово се одржа протест на семејствата и пријателите на загинатите во пожарот во тетовската модуларна болница во септември 2021 година. Тие бараат правда и одговорност ...

Џабир Дерала (фото: Кирил Михаилов)

Истражувачката сторија на ИРЛ е жестока опомена и аларм за институциите, сè друго е помалку важно!

ЏАБИР ДЕРАЛА Истражувачката видео сторија „Убиство во Тетово“ ја изгледав по вториот обид. Првиот обид ми беше неуспешен, се откажав, бидејќи ме потресе самиот почеток и видео инсертите од трагедијата ...

Условни пресуди за обвинетите директори за пожарот на модуларната болница во Тетово

Тетовскиот суд денеска изрече условна пресуда за обвинетите директори Флорин Бесими и Артан Етеми и правното лице Клиничка болница за кривично дело „тешки дела против општата сигурност“ за пожарот во ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER