fbpx
Германскиот министер за одбрана Борис Писториус
Џулијан Асанж беше инспирација за голем број протести низ светот (фото извор: Wikimedia Commons)
Фото: Зеленски на Х
Фото: Фејсбук ЕУБАМ
Фото: скриншот од веб страницата на Фондацијата
Фото: МИА архива

Tag: новинарка

Лавров игнорира прашања што не му се допаѓаат за агресијата врз Украина, недоличен однос кон новинарка од Грузија

Самитот на ОБСЕ во Скопје уште еднаш ја покажа солидарноста на демократскиот и цивилизиран свет со Украина и осудата на руската агресија врз украинскиот народ. Повеќето дипломати од повеќе од ...

Фото/ Американскиот претседател Џими Картер за време на интервју со Барбара Волтерс

Почина американската телевизиска икона Барбара Волтерс

Барбара Волтерс, една од најпопуларните новинарки на американската телевизија, првата жена водителка на вечерната информативна програма на американската мрежа Еј-Би-Си, почина на 93-годишна возраст, соопшти нејзината долгогодишна компанија Еј-Би-Си Њуз. ...

Уапсени 8 лица осомничени за убиството на новинарката Дафне

Полицијата на Малта уапси осум лица поради сомнежот дека учествувале во убиството на новинарката, Дафне Каруана Галиција. Сите осомничени се малтешки државјани и повеќето од нив имаат криминални досиеја“, рече ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER