fbpx
Фото/ Wikimedia commons
Вештачка интелигенција (фото извор: Wikimedia Commons)

Tag: нереди

Еден убиен и осум повредени во инцидентите предизвикани од навивачи на Динамо Загреб во Атина

Едно лице, веројатно навивач на АЕК, беше убиено во инцидентите во Атина што доцна синоќа ги предизвикаа навивачите на Динамо Загреб во пресрет на денешниот натпревар на грчкиот и хрватскиот ...

Француската полиција уапси над 700 лица во нередите низ целата земја

Француската полиција уапси најмалку 719 лица синоќа за време на дополнителните нереди против полициската бруталност, соопшти денеска Министерството за внатрешни работи според првичната проценка, пренесува МИА. Министерството на Твитер објави ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER