fbpx
Илустрација: „Одмазда на дрвото“ - Мирослав Стојановиќ-Шуки

Tag: Оливер Спасовски

Се вештачи оружјето поврзано со двојното убиство, споделувањето повеќе информации не е добро за истрагата

Во тек е вештачењето на двете парчиња огнено оружје, кои се најдени и се поврзуваат со двојното убиство на 14-годишната Вања Ѓорчевска и 74-годишниот Панче Жежовски. Кога ќе заврши нивното ...

Оливер Спасовски / фото: Б. Јордановска

Спасовски: Ниту има, ниту треба да има кокетирање со Груевски, тој може да се врати, но во затвор

„Сметам дека ниту има кокетирање, ниту треба да има кокетирање со нив, а особено не со Груевски. Нема начин како да се врати ниту со измените во Кривичниот законик, ниту ...

Спасовски и Гомез: Северна Македонија е подготвена да биде домаќин на Министерскиот форум за правда и внатрешни работи ЕУ-Западен Балкан

На маргините на денешната Конференција во рамки на Берлински процес која се одржува во Тирана, Република Албанија, министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски оствари работна средба со министерот за внатрешни ...

Спасовски: Како држава и народ, повторно сме историски повикани да покажеме храброст и мудрост

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски во интервју за Бриф разговара за проектот „Отворен кабинет“, зголемување на платите на полициските службеници, изградба на нови и реконструкција на постоечките објекти на ...

Спасовски: Најдобар одговор на лажните вести е брзо и навремено пласирање на вистината

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски во интервју за порталот „Журнал“ на прашањето колку граѓаните се запознаени со лажните вести и кои се последиците од нив, истакна дека лажните се ...

Спасовски: Нулта толеранција за корупција, борбата не е лесна ама вреди

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски гостувајќи во Студио 10 на ТВ24 беше запрашан за соработката на МВР со институциите надлежни за сузбивање на корупцијата. „Како МВР имаме нулта толеранција ...

Спасовски: Доверба во институцијата е многу важна, МВР во 2015 година беше најзатворена институција

Перцепцијата за доверба во институцијата е многу важна за самата институција, вели министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски во гостувањето во Телма телевизија. -Во 2015 и 2016 година имавме најниско ...

Спасовски – Серкан-Акин: Одлична соработка на МВР и СЕЛЕК, реализирани бројни заплени на кокаин и прекурсори

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, за време на работната посета на Букурешт, Република Романија, оствари билатерална средба со Генералниот директор на Центарот за спроведување на Законот во Југоисточна Европа ...

Денеска (21.06.2023) министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски за време на работниот престој во Букурешт, Република Романија, се сретна со својот романски колега, вицепремиерот и министер за внатрешни работи на Романија, Марјан-Каталин Предоју. Фото:Влада.мк

Спасовски-Предоју: Продолжуваме заедно за побезбедна Европа

Денеска (21.06.2023) министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски за време на работниот престој во Букурешт, Република Романија, се сретна со својот романски колега, вицепремиерот и министер за внатрешни работи на ...

Спасовски: Интензивно работиме со МОН, сите заеднички да постапуваме за учениците да бидат безбедни и безбедно да се одвива наставата

Интензивно работиме со Министерството за образование и наука (МОН) и веќе се направени одредени усогласувања. Ќе почне и комуникацијата меѓу нашите Сектори за внатрешни работи и образовните институции, заради тоа ...

Page 1 of 8 1 2 8

CIVIL MEDIA NEWSLETTER