fbpx
Бранко Тричковски, колумнист
Фото: МИА
ФОТО: Принтскрин

Tag: Олта Џачка

Османи на состанок во Бриндизи со Антонио Тајани, Марија Габриел и Олта Џачка

Шефот на дипломатијата Бујар Османи денеска ќе престојува во работна посета на Италија, каде заедно со потпретседателот на Советот на министри и министер за надворешни работи и меѓународна соработка на ...

Фото: МИА/Архива

Шефицата на албанската дипломатија Олта Џачка во Скопје

Министерката за Европа и надворешни работи на Република Албанија, Олта Џачка денеска ќе престојува во официјална посета на Северна Македонија, при што ќе оствари средба со министерот за надворешни работи, ...

Фото: МИА/Архива

Утре во посета на Скопје доаѓа Албанската министерка за европски и надворешни работи, Ољта Џачка

Министерката за Европа и надворешни работи на Република Албанија, Ољта Џачка утре ќе престојува во официјална посета на Република Северна Македонија, при што ќе оствари средба со министерот за надворешни ...

Фото извор: МИА

Џачка апелира до САД И ЕУ да инсистираат на дијалог за Косово, а Курти и Вучиќ да разговараат

Албанската министерка за Европа и надворешни работи Олта Џачка повторно реагираше на тензиите на северот на Косово, но овој пат со поблаг тон во споредба со синоќешната реакција, јави дописничката ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER