fbpx
Фото Фејзбук
Фото: МИА
Фото МИА

Tag: оставка

И битолчани бараат оставки веднаш!

Со барања за оставка на градоначалникот на Битола, Владимир Талески, оставка за претседателот на Македонија Ѓорге Иванов и за ослободување на 13-те приведени за време на вчерашните протести во Скопје, ...

Студентите го окупираа Правен: Оставка од Иванов!

Група студенти од Правниот факултет при УКИМ, утрово извршија „окупација“ на амфитеатрите и предавалните. Тие влегуваа насред предавања и со мегафон извикуваа „Дојди и приклучи се!“, барајќи мобилизација на сите ...

Поранешни студенти на Иванов бараат тој да поднесе оставка!

Поранешните студенти на професорот Ѓорге Иванов, бараат тој да поднесе оставка од функцијата претседател! Како што се наведува во петицијата која ја потпишуваат поранешните студенти, причина за ваквиот потег е ...

Срамна аболиција! Иванов, заминувај!

Ѓорге Иванов објави дека поднел општ акт за прекинување на сите кривични постапки против лица од власта и од опозицијата, наводно, како начин за излез од политичката криза, тврдејќи дека ...

Срамна аболиција! Иванов, заминувај!

Ѓорге Иванов објави дека поднел општ акт за прекинување на сите кривични постапки против лица од власта и од опозицијата, наводно, како начин за излез од политичката криза, тврдејќи дека ...

ЦИВИЛ бара оставка на Владата и слободни избори!

ЦИВИЛ – Центар за слобода, денеска напладне одржа прес-конференција и средба со граѓанките и граѓаните, како и со заинтересираните политички субјекти пред Собранието на Република Македонија, непосредно пред почетокот на последната ...

„Одмазда на дрвото“ - слика на транспарентна површина, насликана на Работилницата на ЦИВИЛ „Боите на слободата“, за време на Кампот на слободата, јуни 2015 година. Автор: Мирослав Стојановиќ - Шуки, фотографија: ЦИВИЛ

Оставка на Владата, сега!

ЦИВИЛ – Центар за слобода бара оставка на владата, поради неуспехот да го спроведе Договорот за надминување на политичката криза. Воедно, терминот за предвремени парламентарни избори мора да се помести ...

ДУИ ја продлабочи кризата

Демократската унија за интеграција, синоќа одлучи да ги повлече сите актуелни претставници на извршната власт во Република Македонија. „Претседателството ги потврди статутарните права и му ги делегира сите извршни права ...

Page 11 of 12 1 10 11 12

CIVIL MEDIA NEWSLETTER