fbpx
Фото: Ројтерс
Фото: Ројтерс

Tag: палење

ОМД го осудува палењето национални симболи и фотографии на протестите во дијаспората

Обединетата македонска дијаспора (ОМД), како една од организациите на непартиското глобално движење „#НиеСмеМакедонија“, го осудува чинот на палење национални симболи и слики од политички субјекти на протестите на 3 и ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER