fbpx
Фото/ Манфред Вебер
Претседателот на Франција, Емануел Макрон, Сорбона, 25 април 2024 (скриншот од видео)
ДЕЛЕЊЕ ПРАВДА Третата власт беше наречена сваровски судство и тоа кажуваше сè
Фото: Укринформ
Фотомонтажа: Д. Мишев/ЦивилМедиа

Tag: Протуѓер

Недоследност, неодговорност, незрелост… И скандали

пишува: ЏАБИР ДЕРАЛА Со различен интензитет, Мицкоски(!) од ВМРО-ДПМНЕ ја бомбардира јавноста со повици за предвремени парламентарни, без малку од првиот ден кога беше поставен за претседател на партијата. Сега, ...

Добро утро со Орданоски

Записник од ИК на ВМРО-ДПМНЕ

пишува: САШО ОРДАНОСКИ Овој записник е добиен од доверливи меѓународни шпионски аудио извори. Пренесуваме делови од снимката од дискусијата за време на завчера одржаната тајна седница на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ. ...

Притвор за Темелко

На обвинетиот во случајот „Титаник“ на Специјалното јавно обвинителство за изборни нерегуларност на локалните избори во 2013 година, Едмонд Темелко, градоначалник на Пустец, му е определен притвор! Темелко е обвинет ...

Мијалков е првиот политичар кој ќе ја напушти Македонија!

Сашо Мијалков е првиот следен политичар/функционер поврзан со случаите на СЈО, кој ќе избега од Македонија, се изјаснија мнозинството од анкетираните граѓан(к)и на онлајн анкетата на ЦИВИЛ.  Анкетираните сметаат дека ...

Диневски: Fiat iustitia et pereat mundus!

„Нека биде правда и светот нека пропадне!“, порачува во отвореното писмо до јавноста, Александар Диневски, поранешен припадник на МВР, еден од „осумтемина“ бунтовници против неправилностите во Министерството на крајот на ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER