fbpx
Јенс Столтенберг (фото извор: НАТО)
АГЕЛЕР А сега завршете ја работата одвнатре. Можно ли е тоа без медиуми?
Фото: Фб
Фото: Д. Мишев / ЦивилМедиа

Tag: работна група

Одржана првата конститутивна седница на работната група, ќе се носат социјални мерки и измени или нов закон за минималната пензија

Работната група за разгледување на предлози за прашањето за најниската пензија во Република Северна Македонија,  и пакет мерки за помош и поддршка на пензионерите денес ја одржа првата конститутивна седница. ...

Експертските групи од МНР на Северна Македонија и на Бугарија се состанале во Софија, следниот состанок во Скопје

Експертските групи од министерствата за надворешни работи на Северна Македонија и на Бугарија одржале состанок во Софија, а кон крајот на септември се очекува да имаат нов состанок во Скопје. ...

Каевски: Тоа што не номинира членови на работните групи е показател дека Мицкоски нема доверба во раководството

„Предлозите на ВМРО-ДПМНЕ од лидерската средба беа прифатени, следствено на тоа е да има работни групи за да се договорат деталите. Тоа што ВМРО-ДПМНЕ нема номинирано членови е доказ дека ...

Предлог-иницијативата за уставни измени од Министерството за правда испратена во Владата

Предлог-иницијативата за уставни измени изготвена од Работната група од Министерството за правда е испратена во Владата, која треба да ја разгледа на седница, а потоа и да ја достави до ...

Цаца Николовска: Работната група за уставни измени нема мандат да го редефинира Уставот

Претседателката на Работната група за подготвување на предлог иницијативата за потребата од измени на Уставот, Маргарита Цаца Николовска вели дека нивниот мандат апсолутно не е да се редефинира Уставот и ...

Аврамовска Мадиќ: Наредната седница на работната група за уставни амандмани ќе се одржи по 7 мај

Работната група за подготовка на уставните амандмани седница наредната седница ќе ја одржи по 7 мај, и самата ќе се произнесе за начинот на работа и роковите, најави денеска заменик-министерката ...

Маричиќ: Местото за разговори за предлозите за уставните измени е во работната група, а не на прес-конференции

„Се надевам дека сите партии ќе дадат номинации за работната група за уставните измени, бидејќи местото за размена на идеи, давање на предлози и дефинирање на Преамбулата на Уставот е ...

На повидок почеток на процесот за уставни измени, во тек номинација на експерти за работната група

Најдоцна до 10 април Кабинетот на претседателот на државата Стево Пендаровски, Министерството за надворешни работи, Секретаријатот за европски прашања и парламентарните политички партии треба да номинираат свои претставници во работната ...

Фото: миа.мк

Лога: Оставаме простор за ВМРО-ДПМНЕ, работната група за уставните измени ќе се формира до крајот на неделата

Приоритет е Преамбулата во делот на вметнување на помалите заедници во државата, но се размислува и за други потребни измени на Уставот, како што е измената во делот каде министерот ...

Моторџиите и Градот Скопје на работна група ќе договараат регулирање на паркирањето мотори

Моторџиите и Градот Скопје ќе формираат работна група за надминување на разликите околу плановите на градот за регулирање на паркирањето мотори. Ова е договорено на денешната средба меѓу градоначалникот Петре ...

Page 1 of 2 1 2

CIVIL MEDIA NEWSLETTER