fbpx
ФОТО/ АНА-МПА
Албин Курти (фото извор: ФБ страница на Албин Курти)
Бранко Тричковски (фото: Чедо Поповски)
д-р Арбен Таравари на РТК, 17 април 2024 (фото извор: скриншот од ТВ снимка)
Украинскиот претседател Зеленски даде интервју за АФП на 17 мај 2024 (фото извор: Канцеларија на Претседателот на Украина)

Tag: руски ракетен напад

Фото: Укринформ

Руското ракетирање на Одеса: Обид за атентат врз Зеленски или коинциденција?

Утрото на 6 март Русија ја нападна Одеса за време на посетата на украинскиот претседател Володимир Зеленски и грчкиот премиер Киријакос Мицотакис. Предупредувањето за опасност беше проследено со експлозии. Воздухопловните ...

Руски ракетен напад врз Одеса. Фото: Укринформ

Загинати цивили, меѓу кои и деца во руските напади врз станбени блокови во Одеса, Херсон, Донецк

Руско беспилотно летало погоди високата станбена зграда во Одеса, при што загинаа 12 лица, меѓу кои пет деца, и беа повредени 20 лица, меѓу кои и една бремена жена., додека ...

Русија изврши уште еден масивен ракетен напад врз Украина, Борел утрото од посетата го започна во засолниште

Утрото на 7 февруари Русија изврши уште еден масивен ракетен напад врз Украина. Силите за противвоздушна одбрана дејствуваа во Кијив и други градови во Украина. Спасувачките екипи се упатуваат кон ...

Фото: Телеграм / Архива

Рускиот ракетен терор продолжува, агресорите извршија уште еден масивен напад врз Украина

Украинската амбасадорка во земјава, Лариса Дир, на Икс објави дека, утрото на 699 ден од агресијата, руските агресори повторно извршија масивен ракетен напад врз Украина. 699. Утрото на 23 јануари ...

24 ЧАСА: Руски ракетен напад врз цивилни цели; над 4.000 ученици од Газа загинаа во израелските бомбардирања од почетокот на конфликтот; нова инвестиција со проекција од 15 милиони евра годишно за плати

ВЕСТ НА ДЕНОТ Украинските сили за противвоздушна одбрана во Кијив ги уништија сите 15 јуришни беспилотни летала Шахед, над 60 ракети Kh-101/Kh-555/Kh-55 и 10 ракети Кинжал, соопшти градската воена управа ...

Фото: Скриншот

Ракетен напад врз Лвив: Четворица загинати, бројот на повредени се искачи на 32, Зеленски вети конкретен одговор до непријателот

Четири лица загинаа, а уште 32, меѓу кои и едно дете, беа повредени во руски ракетен напад врз Лвив, западна Украина, пренесува Укринформ. „Четири лица загинаа, а 32 (од нив ...

Фото: Укринформ

Ноќен руски ракетен напад врз Кијив, оштетени болница, градинка и станбени згради, има загинати и ранети

Три лица загинаа, а 16 други се ранети во руски ракетен напад врз Кијив во раните утрински часови во четвртокот, им изјави градоначалникот на Кијив, Виталиј Кличко, на новинарите на ...

Фото: Остатоци од соборен руски дрон од иранско производство / Укринформ

Украинските сили одбија уште еден масивен руски ракетен напад во текот на ноќта

Украинските одбранбени сили ги уништија сите 36 беспилотни летала Шахед-136/131 од иранско производство, лансирани од непријателот во раните утрински часови во четвртокот., објавија украинските воздухопловни сили на Телеграм, пренесува Укринформ. ...

Фото: Државната служба за итни случаи на Украина

Жесток руски ракетен напад врз цивилната инфраструктура во Кијив

Украинските власти открија детали за најновиот руски „густ, сложен“ ракетен напад врз Кијив. Привремените извештаи велат дека остатоци од проектили паднале низ пет градски области, , пренесува Укринформ, според градската ...

Page 1 of 2 1 2

CIVIL MEDIA NEWSLETTER