fbpx
Фото/ Wikimedia commons
Вештачка интелигенција (фото извор: Wikimedia Commons)

Tag: руски знамиња

Фото: Skynews

Пучистите во Нигер веат руски знамиња додека ја напаѓаат француската амбасада, поздравени од шефот на Вагнер

Илјадници поддржувачи на воената хунта која ја презеде контролата во Нигер со пуч, маршираа низ улиците на главниот град веејќи руски знамиња и осудувајќи ја поранешната колонијална сила Франција. Демонстрантите ...

Foto: Wikimedia Commons

Руски и советски знамиња забранети утре во Берлин на Денот на победата

Руските и советските знамиња ќе бидат забранети утре во близина на советскиот споменик во центарот на Берлин, соопшти Вишиот управен суд на германската престолнина. Вишиот суд на тој начин ја ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER