fbpx
Фото: МИА архива
Димитар Ковачевски
Фото: Социјални мрежи
Фото: МИА архива
Фото/ принтскрин

Tag: Столтенберг

Владата ја замрзна цената на лебот; Столтенберг – Украина во НАТО е апсолутна црвена линија за Москва, но тоа е и долгорочна перспектива; блокирани сметките на „Жан Митрев“; Дерала му одговори на Мицкоски

ВЕСТ НА ДЕНОТ Вест на денот е дека се укинува повластената струја за компаниите од прехранбената индустрија и се замрзнува цената на белиот и полубелиот леб од 450 грама на ...

Столтенберг во посета на Јужна Кореја за зајакнување на врските со Азија

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг денеска пристигна во Јужна Кореја како дел од турнејата чија цел е зајакнување на врските со американските сојузници во услови на војна во Украина ...

Путиновиот пропагандист Соловјов: НАТО мора да биде уништен, друга опција нема

НАТО мора да биде уништен, друга опција нема, вели Владимир Соловјов, руски ТВ презентер, пропагандист и апологет на Владимир Путин. Водителот на телевизиското шоу „Вечер со Владимир Соловјов на Русија-1“, ...

Столтенберг очекува Шведска и Финска официјално да се приклучат на НАТО во 2023 година

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, во интервју за германската агенција ДПА изјави дека очекува Шведска и Финска официјално да се приклучат на НАТО во 2023 година. Столтенберг не можеше ...

Османи: Евроатлантската интеграција на земјите од Западен Балкан клучна за долгорочна регионална стабилност

Поддршката за Украина, политиката на отворени врати на НАТО, зајакнувањето на Источното крило на Алијансата, како и значењето на регионот на Црното Море за целокупната трансатлантска безбедност, беа во фокусот ...

Page 6 of 8 1 5 6 7 8

CIVIL MEDIA NEWSLETTER