fbpx
По конструктивна дискусија од страна на претставниците на синдикатите во однос на предлогот, се донесе заклучок  синдикалните организации да го разгледаат предлогот и да достават забелешки или нови предлози до Министерството за труд и социјална политика.
Фото: Џ. Дерала / ЦивилМедиа
Бранко Тричковски, колумнист
Од одбележувањето на Денот на независноста на Украина во Скопје, 24 август 2022 (фото: ЦИВИЛ)
фото: Едуард Крижанивскиј

Tag: Столтенберг

Јенс Столтенберг (фото извор: НАТО)

Столтенберг: Земјите-членки на НАТО се посветени да обезбедат победа на Украина

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг изјави дека земјите-членки на Алијансата се посветени да направат повеќе за да и обезбедат победа на Украина. Тој во интервју за Радио Слободна Европа ...

Столтенберг: НАТО е посилен од Русија

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг изјави денеска на Конференцијата за безбедност во Минхен дека „НАТО е најсилната воена сила во светот“, што претставува речиси половина од „вкупната воена моќ на ...

Јенс Столтенберг (фото извор: НАТО)

Столтенберг: Поддршката за Украина не е добродетелство, се работи за нашата сопствена безбедност

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг денеска од Брисел изјави дека е „од суштинско значење“ американскиот Конгрес „во блиска иднина да се согласи за продолжување на поддршката за Украина“, пренесува ...

Јенс Столтенберг (фото извор: НАТО)

Столтенберг и Ердоган разговараа за одобрувањето на Турција за прием на Шведска во НАТО

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган денеска телефонски разговарал со генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг, соопшти Дирекцијата за комуникации на турското претседателство. За време на разговорот станало збор за глобални ...

Столтенберг: Западниот Балкан е од стратешка важност за НАТО

Западниот Балкан има стратешка важност за НАТО и затоа Алијансата е воено присутна во регионот, во услови кога состојбата во него е кревка, изјави генералниот секретар на Алијансата, Јенс Столтенберг ...

Јенс Столтенберг (фото извор: НАТО)

Столтенберг: Украина успеа да врати 50 отсто од територијата преземена од Русија

Украина продолжува да и нанесува големи загуби на Русија, која е ослабена политички, економски и воено, изјави денеска генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг. „Минатата година Украина ги доби битките ...

Столтенберг: Не гледаме воена закана која би дошла од Русија против кој било сојузник на НАТО или регионот

Ние не гледаме некоја воена закана којашто би дошла веднаш од Русија против кој било сојузник на НАТО или регионот. Но секако остануваме претпазливи, одблизу набљудуваме што прави Русија и ...

Page 1 of 7 1 2 7

CIVIL MEDIA NEWSLETTER