fbpx
Социјални мрежи
Победничката фотографија на Јулија Кочетова. Фото: Инстаграм
Фото: миа.мк
Фото: Укринформ
Фото: Х
Џелал Хоџиќ

Tag: Столтенберг

Столтенберг го пофали Трамп за напорите да ги убеди членките на НАТО да трошат повеќе за одбрана

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг и даде големо значење на улогата на претседателот на САД Доналд Трамп во напорите за зголемување на расходите за одбрана на земјите членки на ...

Ако се реши името НАТО ќе ја покани Македонија за членка

Ги поздравувам напорите за изнаоѓање решение, а ако се реши проблемот, тогаш НАТО ќе ја покани Поранешната југословенска Република Македонија да стане членка на НАТО, вели Генералниот секретар на Алијансата, ...

Столтенберг: Русија не одлучува за членството на Македонија во НАТО

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг, денеска потсети дека само Македонија и 29-те земји членки на Алијансата можат да одлучуваат за членството на земјата во Алијансата. На прес-конференција ден пред ...

СЈО е важна за членството во НАТО

Специјалното јавно обвинителство е од исклучителна важност за обезбедување на владеењето на правото како еден од клучните предуслови за членство на Македонија во НАТО, истакнала специјалната јавна обвинителка Катица Јанева ...

Столтенберг и Димитров оптимисти за влез на Македонија во НАТО

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров денеска оствари средба со Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, во рамки на неговата прва официјална посета на Република Македонија. Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг ја ...

Page 7 of 8 1 6 7 8

CIVIL MEDIA NEWSLETTER