fbpx
Фото/ Манфред Вебер
Претседателот на Франција, Емануел Макрон, Сорбона, 25 април 2024 (скриншот од видео)
ДЕЛЕЊЕ ПРАВДА Третата власт беше наречена сваровски судство и тоа кажуваше сè
Фото: Укринформ
Фотомонтажа: Д. Мишев/ЦивилМедиа

Tag: Столтенберг

СЈО е важна за членството во НАТО

Специјалното јавно обвинителство е од исклучителна важност за обезбедување на владеењето на правото како еден од клучните предуслови за членство на Македонија во НАТО, истакнала специјалната јавна обвинителка Катица Јанева ...

Столтенберг и Димитров оптимисти за влез на Македонија во НАТО

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров денеска оствари средба со Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, во рамки на неговата прва официјална посета на Република Македонија. Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг ја ...

Тарчуловски дава исказ во Обвинителство

Пратеникот Јохан Тарчуловски  во моментов дава исказ во Обвинителството за организиран криминал во врска со настаните во Собранието од 27 април, потврди неговиот адвокат. Вчера Тарчуловски побара кривичниот суд да ...

Ставридис: Со Македонија во НАТО, обединување и зацврстување на Балканот!

Поранешниот командант на НАТО, генералот Џејмс Ставридис за Гласот на Америка на српски јазик, изјавил дека „следен чекор кон обединување и зацврстување на Балканот“, би бил приемот на Македонија како ...

Се огласи и НАТО, радикализирањето на ВМРО ДПМНЕ го запали безбедносниот аларм!

Токму во време кога потпалувачката и радикална реторика на ВМРО-ДПМНЕ ја достигнува точката на „вриење“, во моментите кога првиот човек на (сè уште) владејачката партија, Никола Груевски не се ни ...

Page 8 of 8 1 7 8

CIVIL MEDIA NEWSLETTER