fbpx
Фото: МИА
Фото: Х
Фото: Архива
Фото: Скриншот
ФОТО: МИА Архива
Фото: Скриншот
Berlaymont building (European Commission)

Tag: Убиство

Пејачот Амар Исмани е убиениот во престрелката на пластичарска, ранети уште две лица

Едно лице загина ,а две се ранети во престрелката со огнено оружје која синоќа околу полноќ се случи на булеварот „Никола Карев“, познат како пластичарска, потврди МВР, пренесува градска.мк. Лицето ...

Фото: Сектор за односи со јавност и протокол / 
Министерство за внатрешни работи

Лекарот Ацо Трповски бил убиен на друго место а не во неговиот автомобил

Матичниот лекар Ацо Трповски не бил убиен во неговиот автомобил туку на друго место коешто треба допрва да го утврдиме, изјави дополнителниот заменик министер на МВР – Митко Бојмацалиев за ...

Алексеј Навални. Фото: Скриншот

Путин го убил Навални за да спречи негова размена со друг затвореник од Германија

Соработниците на Алексеј Навални тврдат дека Владимир Путин го убил опозицискиот лидер во затвор за да ја саботира размената на затвореници во која Навални би бил разменет за осуден платен ...

Дехран Муратов, Ослободи го умот: Дезинформации за убистовто на Вања

Муратов на панелот ОСЛОБОДИ ГО УМОТ: Политиката не бира средства, дури и за вакви сензитивни теми како што е убиството на Вања

„Политиката не бира средства, па дури и за вакви сензитивни теми, како што е убиството на Вања“, констатира Дехран Муратов, во серијалот „Ослободи го умот“, на кој се зборуваше за ...

Вјоса Османи ја прекина посетата на САД по убиството на полицаец во северно Косово

Косовската претседателка, Вјоса Османи изјави дека денешниот напад врз косовската полиција во северно Косово, во кој е припадник на полицијата е убиен, а уште еден е ранет, е „испланиран, оркестриран ...

Дезинформации во македонските медиуми за пресудата за убијците на девојка во Урошевац пред 2 години

ПЕТРИТ САРАЧИНИ  Десетина портали на македонски јазик на 4 август 2023 година дезинформираа за објавената пресуда на Основниот суд во Урошевац (Ferizaj) во Косово, за свирепото убиство на девојка што се ...

Page 1 of 6 1 2 6

CIVIL MEDIA NEWSLETTER