fbpx
Gaza war (Image by hosny salah from Pixabay)
Фото: Влада на РСМ
The Pentagon

Tag: Убиство

Алексеј Навални. Фото: Скриншот

Путин го убил Навални за да спречи негова размена со друг затвореник од Германија

Соработниците на Алексеј Навални тврдат дека Владимир Путин го убил опозицискиот лидер во затвор за да ја саботира размената на затвореници во која Навални би бил разменет за осуден платен ...

Дехран Муратов, Ослободи го умот: Дезинформации за убистовто на Вања

Муратов на панелот ОСЛОБОДИ ГО УМОТ: Политиката не бира средства, дури и за вакви сензитивни теми како што е убиството на Вања

„Политиката не бира средства, па дури и за вакви сензитивни теми, како што е убиството на Вања“, констатира Дехран Муратов, во серијалот „Ослободи го умот“, на кој се зборуваше за ...

Вјоса Османи ја прекина посетата на САД по убиството на полицаец во северно Косово

Косовската претседателка, Вјоса Османи изјави дека денешниот напад врз косовската полиција во северно Косово, во кој е припадник на полицијата е убиен, а уште еден е ранет, е „испланиран, оркестриран ...

Дезинформации во македонските медиуми за пресудата за убијците на девојка во Урошевац пред 2 години

ПЕТРИТ САРАЧИНИ  Десетина портали на македонски јазик на 4 август 2023 година дезинформираа за објавената пресуда на Основниот суд во Урошевац (Ferizaj) во Косово, за свирепото убиство на девојка што се ...

Еден убиен и еден повреден државјанин на Северна Македонија на Халкидики

Двајца државјани на Северна Македонија во текот на ноќта биле застрелани во Ханиоти на Халкидики, едниот починал, а другиот повреден е пренесен в болница, јави дописничката на МИА од Атина.Неофицијално, ...

Хаос во Франција: Насилни протести четврта ноќ по ред, запалени објекти и автомобили, украдено оружје, уапсени малолетници

Во Франција четврта ноќ по ред избувнаа насилни протести. Во неколку француски градови, особено во Марсеј каде беа уапсени 87 лица, евидентирано е ново насилство. Министерот за внатрешни работи Жералд ...

Семејно насилство (Foto: Pixabay free)

Албанија: Доживотен затвор за убиство на дете, заострени казни за семејно насилство

Власта во Албанија го заострува односот кон насилниците во семејството и оние кои вршат кривични дела врз малолетници, објавија албанските медиуми. Соочени со вознемирувачките бројки на насилство врз жените, предлог-законот ...

Шефот на иранските Чувари на револуцијата: Планираме да го убиеме Доналд Трамп

Иран разви крстосувачки ракета со дострел од 1.650 километри, изјави еден од главните команданти на Чуварите на револуцијата, што веројатно ќе предизвика загриженост на Западот, откако Русија користеше ирански беспилотни ...

Page 1 of 6 1 2 6

CIVIL MEDIA NEWSLETTER