fbpx
д-р Арбен Таравари на РТК, 17 април 2024 (фото извор: скриншот од ТВ снимка)
Украинскиот претседател Зеленски даде интервју за АФП на 17 мај 2024 (фото извор: Канцеларија на Претседателот на Украина)

Tag: Вашингон

Министерство за финансии на САД: Борбата со обидите за избегнување на санкциите против Русија дава резултат

Предупредувањето на Вашингтон за можно воведување санкции против странски финансиски институции придонесе да се намалат паричните трансакции меѓу Русија и такви земји како Турција, ОАЕ и Казахстан, изјави денеска заменикот ...

Трамп го повика Путин на средба во Белата куќа

Помошникот на рускиот претседател  Јуриј Ушаков денеска изјави дека американскиот претседател Доналд Трамп, во телефонскиот разговор од 20 март Владимир Путин, предложил состанокот помеѓу двајцата лидери да се одржи во ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER