fbpx
Матуранти, Прилеп, мај 2024 (фото извор: скриншот од снимка со телефон)
ФОТО/ АНА-МПА
Албин Курти (фото извор: ФБ страница на Албин Курти)
Бранко Тричковски (фото: Чедо Поповски)
д-р Арбен Таравари на РТК, 17 април 2024 (фото извор: скриншот од ТВ снимка)
Украинскиот претседател Зеленски даде интервју за АФП на 17 мај 2024 (фото извор: Канцеларија на Претседателот на Украина)

Tag: врховен командант на вооружените сили на Украина

Фото: Укринформ

Сирскиј: Руските агресори нема да најдат безбедно место на украинската земја, ниту во позадината, ниту на фронтот

Руските агресори нема да најдат безбедно место на украинската земја, ниту во позадината, ниту на фронтот,  изјави Олександр Сирскиј, врховен командант на вооружените сили на Украина во интервју за Укринформ. ...

Фото: Укринформ

Залужни: Ми требаат луѓе, муниција, оружје за да продолжам да се борам, но главната работа е да се спасат луѓето

На 26 декември, врховниот командант на вооружените сили на Украина, Валериј Залужни, ја одржа својата прва прес-конференција од почетокот на инвазијата во целосен обем, која траеше 30 минути. Како што ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER