fbpx
ПРетседателот Стево Пендаровски, извор: Твитер профил на Пендаровски

Tag: #ЗдравоТаравари

Таравари: Одлуката за кандидирање за градоначалник на Гостивар е моја!

Со министерот во заминување Арбен Таравари разговаравме за состојбите во здравството, неговата одлука за повлекување од министерската позиција, кандидатурата за градоначалник и за внатрепартиските случувања.  https://www.youtube.com/watch?v=y7bH9LO7k1Q ЦИВИЛ Медиа: Каква е ...

#ЗдравоТаравари

Министерот за здравство д-р Арбен Таравари, на официјалната Фејсбук страница на Министерството за здравство постави телефонски број, на кој граѓан(к)ите ќе може да му се обратат со свои идеи, жалби, ...

CIVILMEDIA NEWSLETTER