fbpx
д-р Арбен Таравари на РТК, 17 април 2024 (фото извор: скриншот од ТВ снимка)
Украинскиот претседател Зеленски даде интервју за АФП на 17 мај 2024 (фото извор: Канцеларија на Претседателот на Украина)

Tag: знаме

Димитриевски: До овој момент немаме разговори за можни коалиции со било кој политички субјект

„До овој момент најодговорно тврдам дека ниту еден претставник на движењето ЗНАМ - за наша Македонија нема водено никакви разговори по основ на било какв можни коалиции со било кој ...

Димитриевски од Пелинце: Ароганцијата на оние кои дозволија отворање на бугарски клубови во Македонија е ненадминлива

Движењето ЗНАМ – За наша Македонија вчера по повод празникот на трудот Први Мај организираше пикник во Пелинце. Претседателот на движењето ЗНАМ, Максим Димитриевски во изјавата за медиумите им го ...

Димитриевски: Граѓаните да се придружат во борбата за менување на владејачката структура, која се однароди и од членството на СДСМ и од народот

Караванот на Движењето ЗНАМ – За наша Македонија денеска по Охрид и Ресен, беше и во Битола. Претседателот на Движењето ЗНАМ За наша Македонија, Максим Димитриевски, носителката на листата за ...

Димитриевски: Дефинитивно нема да имаме коалиција со ДУИ, ниту со актуелното раководство на СДСМ

Караванот на Движењето ЗНАМ – За наша Македонија синоќа беше во Охрид со кандидатите за пратеници во ИЕ 5 и претседателот на Движењето, Максим Димитриевски. Во изјавата за медиумите Димитриевски ...

Избрани кандидатите на ЗНАМ за носители на листите за пратеници, ќе бидат претставени на конвенција в недела

Движење ЗНАМ – За наша  Македонија в недела од 13 часот во СРЦ Кале ќе ги претстави кандидатите за носители на листи за пратеници во шесте изборни единици за Парламентарните ...

Максим Димитриевски кандидат за претседател на ЗНАМ

Максим Димитриевски ќе биде кандидат за претседател на Движењето ЗНАМ - За наша Македонија, соопшти денеска партискиот портпарол Никола Мемов. Како што соопшти Мемов на прес-конференција, од утре почнува постапката ...

Украинското знаме на левиот брег на Днипро, 3 декември 2022

Украинските вооружени сили го кренаа првото знаме на Украина на левиот брег на реката Днипро во регионот Херсон

Војниците на украинските вооружени сили го подигнаа првото знаме на Украина денеска на левиот брег на реката Днипро во регионот Херсон, објави единицата „Карлсон“ на Фејсбук. „Ова знаме го кренаа ...

(ИЗБОР) Албански медиуми: 110 години албанска држава, алпинисти на врвот Бистра го развеаја знамето во чест на 28 ноември, Робели го раслојува значењето на Загреб за албанците

SYRI - 110 години држава - Со пушка и пенкало, како започна ова патување Признавањето на Албанија како независна и суверена држава од страна на големите сили и од другите ...

ФИФА покрена дисциплинска постапка против Србија поради контроверзното знаме на Косово

ФИФА покрена дисциплинска постапка против фудбалскиот сојуз на Србија, откако нејзината репрезентација постави контроверзно знаме на Косово во нивната соблекувална пред поразот на Светското првенство од Бразил, објави Би Би ...

Владата на РМ упати извинување до Република Австрија

Владата на Република Македонија упатува извинување до Република Австрија за ненамерниот протоколарен пропуст при посетата на сојузниот канцелар, Себастијан Курц, во Република Македонија, со поставувањето на латвиското место австриското знаме ...

Page 1 of 2 1 2

CIVIL MEDIA NEWSLETTER