fbpx
Руски ракетен терор: Харкив, 25 мај 2024 (фото извор: скриншот од видео извештај на Би-би-си)
Фото: MONDO/STEFAN STOJANOVIĆ
Фото/ Маргарита Роблес/ Wikimedia commons

Tag: црна листа

Фотомонтажа: Д. Мишев/ ЦивилМедиа

СДСМ и ВМРО – ДПМНЕ во клинч за Законот за рестриктивни мерки по проширувањето на „црната листа“на САД

Последното проширување на „црната листа“ на САД со назначувањето на поранешната обвинителка Катица Јанева и на актуелниот градоначалник на Општина Карпош и кандидат за шеф на државата Стевчо Јакимовски , ...

24 ЧАСА: Јанева и Јакимовски на „црната листа“ на САД; изборите во Русија се одржаа под зголемена репресија, оцени Борел, ЦИВИЛ излезе со извештај од изборниот мониторинг

ВЕСТ НА ДЕНОТ Стејт департментот на САД денеска ги стави на црна листа поранешната специјална главна обвинителка на Северна Македонија, Катица Јанева; актуелен градоначалник на Карпош, Северна Македонија, Стевчо Јакимовски; ...

Катица Јанева и Стевчо Јакимовски на „црната листа“ на САД

Стејт департментот на САД денеска ги стави на црна листа поранешната специјална главна обвинителка на Северна Македонија, Катица Јанева; актуелен градоначалник на Карпош, Северна Македонија, Стевчо Јакимовски; и поранешниот градоначалник ...

Грковска: Со бранење на лични интереси се прокоцкува иднината на државата

Пораките од работната посета во САД и измените на Законот за рестриктивни мерки беа централна тема во синоќешното интервју на заменичката на претседателот на Владата задолжена за политики за добро ...

Фото: МИА архива

Законот за рестриктивни мерки повлечен од Собрание и најавен за следната владина седница

Владата го повлече од собраниска процедура Предлог-законот за рестриктивни мерки од како што наведе административни причини и најави дека ќе го стави на дневен ред на следната седница. - Предлогот ...

Фото: Д. Мишев / ЦивилМедиа

(ВИДЕО) Едвард Џозеф: Црната листа на САД опфаќа политичари и ова е порака, паметните политичари би требале да сфатат, сега пред најавените изборите

Во контекст на одлуката на Владата на вчерашната седница да ги одобри измените на Законот за рестриктивни мерки, со кои, како што вели, американските и британскитецрни  листи стануваат основа за ...

Османи: Владата ги одобри измените на законот за рестриктивни мерки, со кои американските и британските листи стануваат основа за санкционирање

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи преку својот Фејсбук профил соопшти дека Владата на денешната седница ги одобрила измените на Законот за рестриктивни мерки, со кои, како што вели, американските ...

Фото: Д. Мишев / ЦивилМедиа

(ВИДЕО) Едвард Џозеф: За некој да се најде на црната листа, кој не беше само политичар, туку поранешен вицепремиер, значи дека не треба да се исклучува ниту едно име

Па, ќе ви кажам дека црната листа на САД е многу значајна. За некој да се најде на таа црна листа, кој не беше само политичар, туку поранешен висок функционер ...

Фото: Д. Мишев / ЦивилМедиа

Едвард Џозеф: Црната листа на САД опфаќа политичари и ова е порака, паметните политичари би требале да сфатат, сега пред најавените изборите

Во рамки на програмата„ Seeing is Believing“ за градење на јавното разбирање за НАТО и отпорноста на Балканот, група новинари од Северна Македонија и Црна Гора престојуваат во Талин, каде ...

Page 1 of 3 1 2 3

CIVIL MEDIA NEWSLETTER