Борбата против корупцијата продолжува!

коментира: ЏАБИР ДЕРАЛА Ајде еден позитивен коментар за добри, антикорупциски вести! Првата е дека Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) ја усвои Националната стратегија за спречување на корупцијата и...

Read more

Министерката Мизрахи не ги виде мизерните услови во Специјалниот завод Демир Капија во владеењето на ВМРО-ДПМНЕ

коментира: ДЕХРАН МУРАТОВ Техничката министерка за труд и социјална политика, Рахела Мизрахи, уште од првиот ден е со „полни раце работа“. Секој ден нѐ „шокира“ со нејзините „откритија“ дека СДСМ...

Read more

„Куртоните“ со лажни вести за Анѓушев, а Мицкоски ни збор за неговите хидроцентрали

коментира: ЏАБИР ДЕРАЛА „Куртон“ медиумите (израз на Латас за сопствените вести) објавија дека компанијата ЕДС на вицепремиерот Анѓушев, пред да замине од функцијата, добила тендер тежок „речиси два милиони евра“...

Read more

Партиски и „технички“ функционери, пратеници и „безбедњачкото“ подземје водат кампања преполна со говор на омраза

БЛИЦ коментар: ЏАБИР ДЕРАЛА Загадувањето на јавниот и медиумскиот простор со говорот на омразата стана видлив и секојдневен проблем. „Она што ни е потребно е сеопфатна акција за препознавање и...

Read more

Триковите против правдата

коментира: ЏАБИР ДЕРАЛА Груевски креваше згради во воздух, тепаше, затвораше, прогонуваше и убиваше како ќе му текне, а предметите против неговиот режим се уриваат со евтини фори и фазони. Падна...

Read more

Началник до началник, тоа се ресурсите, нема бегање…

коментира: ЏАБИР ДЕРАЛА Сѐ началник до началник, кадар промовиран уште во времето на узурпаторот на претседателската функција (Хорхе), тоа се предлози на вемерето за технички министер за внатрешни работи. Навидум,...

Read more

Мицкоски прави евтини предизборни трикови, дел од уредниците ја лапнаа пропагандната јадица

коментира: ЏАБИР ДЕРАЛА Изгледа наивно, како жабата кога видела како коњите ги потковуваат, па и таа кренала нога, но не е. Едноставен, провиден и подеднакво валкан пропаганден трик е неговото...

Read more

Каракамишева, десната правничка рака на Мицкоски, бара поништување на покачувањето на платите, пензиите, социјалната помош…

пишува: ЏАБИР ДЕРАЛА Поништување на изборот за претседател и на сите акти кои се потпишани од Талат Џафери, е дел од новогодишната Фејсбук листа на желбите на Каракамишева, веројатно најблиска...

Read more
Page 1 of 5 1 2 5

БЕСПЛАТЕН ДНЕВЕН Е-БИЛТЕН