fbpx
Фото: МИА
Алексеј Навални. Фото: Скриншот
Проф. д-р Ратко Дуев, декан на Филозовски факултет при Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“, Скопје (фото А. Мехмети/ЦИВИЛ)

Tag: 9 Мај

Одбележување на Денот на Европа

По повод 9 Мај, одбележувањето на Денот на Европа, низ градовите во Македонија ќе се одржат повеќе активности. Секретаријатот за европски прашања ќе го организира традиционалниот „Појадок со ЕУ“, во ...

9 мај низ вековите

Денеска е Ден на Европа. 1502.- Славниот џеновски морепловец Кристофер Колумбо, во служба на Шпанија, тргнал на четвртото и последно патување во новиот свет. Во Шпанија се вратил во ноември 1504 ...

Променливо облачно со локален пороен дожд

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно, попладне нестабилно со локален пороен дожд и грмежи, особено во јужните делови.Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен а попладне од променлив ...

ЦИВИЛ: Да живее 9 Мај!

По повод обележувањето на две години од крвавиот 9 мај, во населбата Диво насеље во Куманово, ЦИВИЛ - Центар за слобода повторно ги повика институциите и политичките субјекти од земјата ...

Одбележување на Денот на победата против фашизмот и Денот на Европа!

Македонија, денеска го одбележува 9 Мај - Денот на Европската унија и Денот на победата против фашизмот. Делегацијата на Европската унија во Македонија, во соработка со повеќе амбасади, општини и ...

Page 2 of 2 1 2

CIVIL MEDIA NEWSLETTER