fbpx
ФОТО/ АНА-МПА
Албин Курти (фото извор: ФБ страница на Албин Курти)
Бранко Тричковски (фото: Чедо Поповски)
д-р Арбен Таравари на РТК, 17 април 2024 (фото извор: скриншот од ТВ снимка)
Украинскиот претседател Зеленски даде интервју за АФП на 17 мај 2024 (фото извор: Канцеларија на Претседателот на Украина)

Tag: администрација

„Одмазда на дрвото“ - слика на транспарентна површина, насликана на Работилницата на ЦИВИЛ „Боите на слободата“, за време на Кампот на слободата, јуни 2015 година. Автор: Мирослав Стојановиќ - Шуки, фотографија: ЦИВИЛ

Оставка на Владата, сега!

ЦИВИЛ – Центар за слобода бара оставка на владата, поради неуспехот да го спроведе Договорот за надминување на политичката криза. Воедно, терминот за предвремени парламентарни избори мора да се помести ...

Page 5 of 5 1 4 5

CIVIL MEDIA NEWSLETTER