fbpx
Руски ракетен терор: Харкив, 25 мај 2024 (фото извор: скриншот од видео извештај на Би-би-си)
Фото: MONDO/STEFAN STOJANOVIĆ
Фото/ Маргарита Роблес/ Wikimedia commons

Tag: Агелер

Меѓународниот ден на сеќавање на Холокаустот, Гир и Агелер оддадоа почит на жртвите на Холокаустот

По повод Меѓународниот ден на сеќавање на Холокаустот – 27 јануари, евроамбасадорот Гир и американската амбасадорка во Република Северна Македонија, Ангела Агелер на Твитер профилите им оддадоа почит на жртвите ...

Со посетата на Шоле реафирмирана цврстата поддршка на САД, за „црната листа“ на санкции не било разговарано во Владата

Посетата на Скопје на советникот на Стејт департментот Дерек Шоле доаѓа во еден клучен момент за регионот и за Европа. Ова е вчерашната оценка по заедничката средба на премиерот Димитар ...

Агелер за уставните измени: Функционерите да постапуваат во интерес на граѓаните

Амбасадорката на САД во земјава, Анџела Агелер уште го повтори ставот на нејзината земја во однос на предвидените уставни измени и внесувањето на бугарското малцинство во преамбулата на македонскиот Устав. ...

фото: U.S. Embassy North Macedonia

Агелер на првиот Розов базар: Борбата со ракот на дојка можеме да ја добиеме со редовни прегледи

Во East Gate Mall во Скопје денеска се одржа првиот Розов Базар, настан посветен на борбата против ракот на дојка, под мотото „ДА ГО СЛАВИМЕ ЖИВОТОТ“, а во организација на ...

Османи – Агелер: Акцискиот план против корупцијата приоритетен во Стратешкиот дијалог со САД

Справувањето со геополитичките предизвици во регионот, како и континуираната американска поддршка за нашиот евроинтегративен процес, беа теми на разговор на денешната средба на министерот за надворешни работи Бујар Османи и ...

Да се стави крај на криминалот и корупцијата, порача Спасовски, кој ги поддржува ставовите на амбасадорка Агелер

Мора час поскоро секој од нас да направи максимум со своето делување да се стави крајот на криминалот и на корупцијата во државата од секој можен аспект. Да се створи ...

Агелер: Правосудството да покаже дека никој не е над законот, тим за санкции од Вашингтон пристигна во Скопје

Тим за санкции од Вашингтон пристигна во земјава за да изврши поагресивен увид во поранешните и сегашните корумпирани актери, и да ги разгледа сите можни одговори, објави денеска на Твитер ...

Битиќи – Агелер: САД целосно ја поддржуваат интеграцијата на Северна Македонија во ЕУ

Заменикот на Претседателот на Владата задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи, оствари средба со новоназначената амбасадорка на Соединетите Американски Држави во земјава, Н.Е. Анџела ...

Page 4 of 4 1 3 4

CIVIL MEDIA NEWSLETTER