fbpx
ФОТО/ АНА-МПА
Албин Курти (фото извор: ФБ страница на Албин Курти)
Бранко Тричковски (фото: Чедо Поповски)
д-р Арбен Таравари на РТК, 17 април 2024 (фото извор: скриншот од ТВ снимка)
Украинскиот претседател Зеленски даде интервју за АФП на 17 мај 2024 (фото извор: Канцеларија на Претседателот на Украина)

Tag: АЛ-ПРЕС

Постигнатото во 2022, визиите за 2023 на владина конференција „Година на нови можности“, нема да се дозволи никаков инцидент на чествувањето на Гоце Делчев, Данела разрешена

ТЕМА НА ДЕНОТ Постигнато во 2022, визии за 2023, Владата организира дводневна конференција „Година на нови можности“ Годишна конференција „Година на нови можности“ почна денеска во Скопје. Станува збор за ...

(ИЗБОР) Албански медиуми: Планиран атентат врз Абдиџику, Вокер раскажува за масакрот во Речак

Во косовските медиуми денеска фокусот е на планираниот атентат врз претседателот на Демократскиот сојуз на Косово, Лумир Абдиџику и неколку пратеници од истата партија, опширното интервју на албанската ТВ Клан ...

Осуда за вербалните напади против медиумите, Северна Македонија е силен сојузник на НАТО, можни сценарија за Украина во 2023 година

ТЕМА НА ДЕНОТ ЦИВИЛ: Вербалните напади против медиумите е напад врз слободата на говорот! „Цивил – Центар за слобода ги осудува сите облици на дискредитација на медиумите кои многу често ...

Page 3 of 3 1 2 3

CIVIL MEDIA NEWSLETTER