fbpx
МНР. Фото: Ангел Ангеловски
Бранко Тричковски, колумнист
Фото: Ројтерс
Фото: Ројтерс

Tag: АЛ-ПРЕС

24 ЧАСА: Италијански авиони ќе патролираат над македонското небо; судот донесе одлука – Ковачки искажал невистини; 20-годишнина од најголемото проширување на НАТО

ВЕСТ НА ДЕНОТ Италијанските воздухопловни сили во НАТО ќе патролираат над македонското небо Министерката за одбрана Славјанка Петровска и италијанскиот министер за одбрана Гвидо Кросето денеска во Центарот за обука ...

Фото; Скриншот

24 ЧАСА: Пендаровски број 1, Давкова ја доби двојката на изборното ливче; не поскапува парното за домаќинствата, тврди Бислимоски; нема договор за нова бугарска Влада

ВЕСТ НА ДЕНОТ Жрдепката заврши: Пендаровски број 1, Давкова ја доби двојката Државната изборна комисија денеска ги констатираше редните броеви на претседателските кандидати на изборното ливче. Извлекувањето беше јавно, а ...

24 ЧАСА: Алијанса за Албанците против Алијанса за Албанците; заедничките листи за изборите ќе зависи од анализите; штрајк во ФЗО – нема исплати на боледувања, породилно

ТЕМА НА ДЕНОТ Нападнат поддржувачот на Села од АА, Дритон Небиу: Може да ме убиете, но не можете да ме исплашите Директорот на Агенцијата за управување со одземен имот, Дритон ...

24 ЧАСА: Се вештачи оружјето поврзано со двојното убиство; технички премиер Албанец е показател за етничка еднаквост; инфлацијата се враќа во нормала

ВЕСТ НА ДЕНОТ Се вештачи оружјето поврзано со двојното убиство, споделувањето повеќе информации не е добро за истрагата Во тек е вештачењето на двете парчиња огнено оружје, кои се најдени ...

24 ЧАСА: Македонските државјани полетаа од аеродромот во Тел Авив; Поддржете ја Украина, останете на вистинската страна на историјата; Зелен форум на Цивил

ВЕСТ НА ДЕНОТ Авионот со македонските државјани полета од аеродромот во Тел Авив Со мало задоцнување полетаа патниците од аеродромот Бен Гурион во Тел Авив кои се пријавија на повикот ...

24 ЧАСА: Почна процесот на исплата на платите во културата со покачување од 10 проценти; Србија шири руска пропаганда низ целиот регион; Производите со „гарантирана цена“ без зголемено ДДВ

ВЕСТ НА ДЕНОТ Министерство за култура: Почна процесот на исплата на платите со покачување од 10 отсто, во март ќе има ново усогласување на минималната плата Министерството за култура информира ...

24 ЧАСА: Каде е разликата меѓу Иванов и Пендаровски; Северна Македонија е на одличен пат кон ЕУ; светот го одбележува Меѓународниот ден на демократијата

ТЕМА НА ДЕНОТ Аболиција, амнестија, претседателска функција: Каде е разликата меѓу Иванов и Пендаровски? Речиси целиот втор мандат на местото шеф на државата Иванов го мина во создавање на конфликти ...

ДЕНОТ НА ДЛАНКА: ОЈО контра ДКСК; не е важно што кажуваат Радев и Ескобар, туку што ќе сработиме тука; на црната листа на САД има 9 политичари од Западен Балкан

ВЕСТ НА ДЕНОТ ЈО: Беспредметна и непотребна е иницијативата на ДКСК во врска со конфискацијата на имотот во предметот „Труст“ Јавното обвинителство ја оценува како целосно беспредметна и непотребна иницијативата ...

ДЕНОТ НА ДЛАНКА: Законот за данок на солидарност по скратена постапка; двајца пратеници од ДУИ ја напуштија пратеничката група, мнозинството непроменето; почна објаснувачкиот скрининг за кластерот 5

ВЕСТ НА ДЕНОТ Собранието го поддржа донесувањето на законот за данокот на солидарност по скратена постапка Со 62 гласа „за“, еден воздржан и ниту еден против, Собранието денеска, во рамки ...

ДЕНОТ НА ДЛАНКА: Закани кон директорот на АВМУ, ставот на Мицкоски е ригиден и неполитички, започнува макрофинансиската помош од ЕУ

ВЕСТ НА ДЕНОТ Закани кон директорот на АВМУ поради одбиено барање за одземање дозвола на ТВ Алсат М Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги ја известува јавноста дека на ...

Page 1 of 3 1 2 3

CIVIL MEDIA NEWSLETTER