fbpx
Фото/ Wikimedia commons
Вештачка интелигенција (фото извор: Wikimedia Commons)

Tag: аларм

Фото: Скрин шот од Твитер објава

(ВИДЕО) Наместо „Кијив за три дена“ – аларм во Москва: „Спакувајте ги куферите за итни случаи“

По изјавата на Путин дека Москва и Минск се договориле да разместат тактичко нуклеарно оружје на територијата на Белорусија, попладнево на Твитер се споделуваат видео записи од очевидци на кои ...

Орданоски: Во иднина може да има компромитирачки материјали и за власта!

„Во последните 27 години, во Македонија се оддржа 21 изборен процес, вонредните избори станаа правило... Не сме имале период од две години со политичка стабилност“, изјави членот на експертскиот тим ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER