fbpx
Фото: Ројтерс
Амбасадорката на Украина, Лариса Дир

Tag: Американци од македонско потекло

ОМД: Претседателот Трамп да го критикува Рохрбакер за коментарите за Македонија!

Обединетата македонска дијаспора во своето соопштение бара и отповикување на конгресменот Рохрбакер од функцијата претседател на Поткомитетот за Европа и Евроазија во Конгресот на САД. „Конгресменот Дана Рохрабакер (републикански претставник ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER