fbpx
Фото: Укринформ
Фото: Фејсбук СДП

Tag: Барбара Волтерс

Фото/ Американскиот претседател Џими Картер за време на интервју со Барбара Волтерс

Почина американската телевизиска икона Барбара Волтерс

Барбара Волтерс, една од најпопуларните новинарки на американската телевизија, првата жена водителка на вечерната информативна програма на американската мрежа Еј-Би-Си, почина на 93-годишна возраст, соопшти нејзината долгогодишна компанија Еј-Би-Си Њуз. ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER