fbpx
by Balkan Green Energy News
Саломе Зурабишвили
Фото: president.gov.ua
Фото: Engin Akyurt/Pixabay

Tag: Бојаровски

Зоран Бојаровски

Бојаровски: Прашањето за идентитетот е затворено, не треба да се користи за дефокус

Не гледам на кој начин ни е оспорен идентитетот, вели новинарот и аналитичар Зоран Бојаровски во гостувањето во „Само вистина“. -Тоа прашање не треба да го користиме за дефокус. Признаен ...

Вучиќ кон Охрид тргнува воздржан и со кренат гард, Курти со повеќе оптимизам и очекувања

ЗОРАН БОЈАРОВСКИ  Како што се приближува средбата Вучиќ-Курти во Охрид, на 24 часа пред да седнат на масата во владината вила покрај езерските води, каде што претходно ќе ги угости ...

Осуда за вербалните напади против медиумите, Северна Македонија е силен сојузник на НАТО, можни сценарија за Украина во 2023 година

ТЕМА НА ДЕНОТ ЦИВИЛ: Вербалните напади против медиумите е напад врз слободата на говорот! „Цивил – Центар за слобода ги осудува сите облици на дискредитација на медиумите кои многу често ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER