fbpx
Матуранти, Прилеп, мај 2024 (фото извор: скриншот од снимка со телефон)
ФОТО/ АНА-МПА
Албин Курти (фото извор: ФБ страница на Албин Курти)
Бранко Тричковски (фото: Чедо Поповски)
д-р Арбен Таравари на РТК, 17 април 2024 (фото извор: скриншот од ТВ снимка)
Украинскиот претседател Зеленски даде интервју за АФП на 17 мај 2024 (фото извор: Канцеларија на Претседателот на Украина)

Tag: Зијадин Села

ИЗБОРНА ХРОНИКА: Претседателските кандидати договараат мастер дебата до 10 април, ВМРО-ДПМНЕ ги потврди листите за пратеници, Села влезе во коалиција со ДУИ

Предизборната делегација на Парламентарното собрание на Советот на Европа (ПССЕ), која ја заврши посетата на Северна Македонија во периодот од 25 до 28 март, оценува дека периодот пред изборите е ...

Таравари: Кој е вистинскиот лидер во ВМРО-ДПМНЕ – Мицкоски или Николоски?

Лидерот на Алијансата за Албанците, Арбен Таравари синоќа во емисијата „Аргумент“ ја постави дилемата кој е вистинскиот лидер во ВМРО-ДПМНЕ – Христијан Мицкоски или Александар Николоски. Тој апелираше до Николоски ...

Седуммината напаѓачи врз пратеникот Села добија вкупно 81 година затвор

Судијката Славица Андреевска денеска ги изрече пресудите за седуммината обвинети за обид за убиство на пратеникот Зијадин Села во Собранието на РМ на 27 април минатата година. Кире Ѓорѓиевски 13 ...

На 13 јуни пресуда за двајцата обвинети за насилство во одвоената постапка за нападот врз Села

Судот на 13 јуни ќе ја објави пресудата за двајцата обвинети за насилство во одвоената постапка за нападот врз Села во Собранието на Република Македонија од 27 април минатата година. ...

Георгиевски и Павлевски признаа вина, постапката за нападот врз Села ќе се раздвои

Цеjо Георгиевски и Стојан Павлевски за кои Обвинителството по разгледувањето на новите докази го смени обвинителниот акт, од обид за убиство на пратеникот Зијадин Села во насилство за настаните во ...

Завршни зборови во случајот за нападот врз пратеникот Села закажани за 6 јуни

Судењето за случајот за нападот врз Села во Собранието на РМ продолжува со завршни зборови на 6 јуни. На денешното рочиште заврши доказната постапка откако беа прегледани една нова  дополнително поднесена ...

ОЈО обезбедило нова снимка од нападот врз пратеникот Села во Собранието на 27 април

Една нова дополнително предложена снимка од Основното јавно бвинителство и две веќе емитувани снимки во Кривичниот суд денеска повторно се гледаа на барање на одбраната на рочиштето за нападот врз ...

На судењето за нападот врз Села се емитуваат снимки од настаните во Собранието

Со емитување на видео снимки и фотографии од настаните од 27 април минатата година, денеска во Кривичниот суд во Скопје, на токму на годишнината од немилите настани во македонскиот Парламент, продолжи ...

Page 1 of 5 1 2 5

CIVIL MEDIA NEWSLETTER