fbpx
Фото: Мета.мк
Бојан Кордалов, комуниколог/фотографија: Самуел Дебус, OK-TV Ludwigshafen
Др. Волфганг Ресман,  претседател на Bundesverband Bürgermedien /фотографија: Самуел Дебус, OK-TV Ludwigshafen

Tag: Медиуми

Бојан Кордалов, комуниколог/фотографија: Самуел Дебус, OK-TV Ludwigshafen

Кордалов: Граѓаните се жртви на дезинфомрациите и лажните вести

Во интервју за ЦИВИЛ Медиа Бојан Кордалов, комуниколог-специјалист за односи со јавност и нови медиуми вели дека статистиката покажува дека нашата земја се соочуваа со голем број на дезинформации и ...

Џугуманов: Потребна е подобра комуникациска стратегија на сите државни институции, за да се намали просторот за ширење дезинформации

Иако споредбено со другите земји од регионот, Северна Македонија е поотпорна кон дезинформациите и не сакано странско влијание, а про-Западните сили се сеуште најголемите двигатели на позитивни промени и реформи, ...

Прес конференција на Цивил и Y4M од Германија: Дезинформациите и пропагандата ги кршат човековите права. Спротивставете се!

Македонската граѓанска организација Цивил и германската youth4media ќе одржат прес конференција посветена на дезинформациите и пропагандата утре, петок, 9 декември, во хотел Сити Парк (кај општина Центар) со почеток во ...

Бoјаровски: Во нашата земја имаме лидери на политички партии кои се извори на дезинформации

Новинарот Зоран Бoјаровски во интервју за ЦИВИЛ Медиа, состојбата со дезинформациите и пропагандата ја оценува како многу сериозна и става акцент на нагласените хибридни закани со кои се соочува земјава ...

Уапсени 25 припадници на германска терористичка група, спречен заговор за државен удар во Германија, Тајм го прогласи Зеленски за личност на годината

ВЕСТ НА ДЕНОТ Масивна полициска акција во Германија, ултрадесничарска терористичка организација планирала уривање на владата, уапсени 25 лица Германија утрово ја разбуди масивна полициска акција. Уапсени се 25 припадници на ...

Иванов: Најголемите генератори на лажни вести во нашата држава се штабовите на политичките партии

„Состојбата со дезинформациите и пропагандата во нашата земја е никаква, многу е лоша, вели новинарот Зоран Иванов во интервју за ЦИВИЛ  Медиа. https://www.youtube.com/watch?v=K1ni22jCC1M „Судам и по реакциите на граѓаните на ...

Започна Самитот за Западен Балкан во Тирана, партнерството како главна понуда на Самитот, тим за санкции пристигна од Вашингтон

ВЕСТ НА ДЕНОТ Започна Самитот Западен Балкан во Тирана Во Тирана денеска се одржува Самитот за Западен Балкан – Европска Унија на кој ќе се разговара за миграцијата, како и ...

Ден на независноста на Украина, Скопје, 2022 (фото: ЦИВИЛ)

БОРОТЬБА УКРАЇНИ, рубрика на украински јазик на медиумската платформа на ЦИВИЛ

Рускиот агресор непрекинато бомбардира цивилни цели и инфраструктура низ цела Украина. Украинските домови и институции често се без струја. Тоа предизвикува и намалување на можностите да се објавуваат информации и ...

Page 1 of 34 1 2 34

CIVILMEDIA NEWSLETTER