fbpx
epa03244691 KFOR soldiers from Hungary guard the road between north and south part of the town of Mitrovica, during clashes in the town of Zvecan, Serbia, 01 June 2012. At least five Kosovo Serbs and a NATO soldier were wounded in a gunfight in the early hours, as peacekeepers tried to dismantle Serb roadblocks blocking traffic.  EPA/STR
Фото: Мартина Ацковска / Фронтлајн

Tag: Мијалков

Добро утро со Орданоски

Срцка е министерот Чулев!

пишува: САШО ОРДАНОСКИ Срцка е министерот Чулев! Не го познавам лично човекот, но толку многу потсетува на времињата на Груевски – ах, тие златни, незаборавни години, будат такви фриволни мвро-вмро сентименти! ...

Добро утро со Орданоски

Еден задоцнет пријателски совет

пишува: Сашо Орданоски Александар Николовски така се беше залетал и запењавил доцна вечерта соопштувајќи ги ставовите пред камерите по состанокот на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, што морав да ...

Фотографија: Томислав Георгиев

Пролетните планови на Мијалков

„Саше се враќа на пролет. Договорено е.“ – тоа е пораката што вчера ја добија голем број членови на ВМРО-ДПМНЕ. Што може да значи оваа порака? Тајмингот на пораката се ...

Груевски (евергрин): „Долу-горе, знаеш тие работи“

Да се потсетиме на разговорот меѓу поранешните властодршци, екс-министерот за надворешни Антонио Милошоски, екс-директорот на УБК и екс-премиерот Никола Груевски, кој го обелодени тогаш опозицискиот СДСМ во пролетта 2015 година. ...

Бошкоски: Мијалков веројатно е подготвен да ми се извини

Оштетениот во случајот „Тортура“ Љубе Бошкоски по одложувањето на денешното рочиште, одговарајќи на новинарско прашање, рече дека мисли оти првообвинетиот Сашо Мијалков веројатно е подготвен да му се извини, и ...

Добро утро со Орданоски

Записник од ИК на ВМРО-ДПМНЕ

пишува: САШО ОРДАНОСКИ Овој записник е добиен од доверливи меѓународни шпионски аудио извори. Пренесуваме делови од снимката од дискусијата за време на завчера одржаната тајна седница на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ. ...

Разрешен е Јакимовски!

Советот на Мрежата за борба со тежок криминал СЕЛЕК во Букурешт, Романија, во која членуваат 12 земји во регионот, денеска, со 11 гласа, едногласно го разрешил од функцијата генерален директор, ...

Мијалков е првиот политичар кој ќе ја напушти Македонија!

Сашо Мијалков е првиот следен политичар/функционер поврзан со случаите на СЈО, кој ќе избега од Македонија, се изјаснија мнозинството од анкетираните граѓан(к)и на онлајн анкетата на ЦИВИЛ.  Анкетираните сметаат дека ...

Page 1 of 2 1 2

CIVILMEDIA NEWSLETTER