fbpx
д-р Арбен Таравари на РТК, 17 април 2024 (фото извор: скриншот од ТВ снимка)
Украинскиот претседател Зеленски даде интервју за АФП на 17 мај 2024 (фото извор: Канцеларија на Претседателот на Украина)

Tag: Дејвид Кларинвал

Фото: МИА

ЕУ ја обвинува Русија за тешкотиите со кои се соочуваат европските земјоделци

Русија ја користи храната како оружје и е виновна за ниските цени на земјоделските производи во ЕУ, изјави денеска белгискиот министер за земјоделство Дејвид Кларинвал по претседавањето со состанокот на ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER