fbpx
Руски ракетен терор: Харкив, 25 мај 2024 (фото извор: скриншот од видео извештај на Би-би-си)
Фото: MONDO/STEFAN STOJANOVIĆ
Фото/ Маргарита Роблес/ Wikimedia commons

Tag: Дојче Веле

Дојче Веле: Европа ќе биде „цела и слободна“ само со Балканот

Намалениот ангажман на САД не Балканот не значи дека Вашингтон го губи интересот за регионот, оценува Дојче Веле. Според радиото, во Вашингтон внимателно се анализира стратегијата на Европската комисија за ...

Кежаровски: Ќе се обидам да се ослободам од стравот!

Истражувачкиот новинар Томислав Кежаровски е гостин на Хамбуршката фондација за политички прогонети лица. Дојче Веле на македонски јазик денеска пренесува дел од медиумскиот одѕив на неговото пристигнување.   „Сега ќе се ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER