fbpx
ФОТО: МИА Архива
Фото: Скриншот
Berlaymont building (European Commission)
Фото: МИА
Фото: Скриншот од видео на Би-би-си

Tag: Гордана Јанкуловска

Јанкуловска не дојде во суд – „Титаник“ одложен за 3 јули

Поради неприсуство на обвинетата Гордана Јанкуловска заради влошена здравствена состојба односно ризична бременост, рочиштето за предметот на СЈО „Титаник“ денеска се одложи за 3 јули. Како што информираше адвокатката на ...

Продолжува судењето за „Тенк“

Во Кривичниот суд за денеска е закажано ново рочиште за предметот на СЈО „Тенк“, што се однесува за набавката на луксузниот мерцедес од 600 илјади евра. Одбраната за денеска треба ...

Урко не дојде да сведочи за „Тенк“

Во Кривичниот суд денеска се одржува ново рочиште за предметот на СЈО „Тенк“, што се однесува за набавката на луксузниот мерцедес од 600 илјади евра.  Во Судот иако беше најавен ...

Добро утро со Орданоски

За блажената состојба на обвинетите

пишува: Сашо Орданоски Ех, камо да беше така едноставно јавно да се брани г-ѓата Гордана Јанкуловска од навредливите и злобни интернетски напади против неа по повод веста за нејзината благословена состојба... ...

Јанкулоска поради ризична бременост не дојде на судењето за „Тенк“

Поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска денеска не дојде на судењето за случајот „Тенк“односно за набавката на луксузниот мерцедес. Нејзината одбрана го оправда нејзиното отсуство со лекарска потврда за ...

Продолжи судењето за „Тенк“

Во Кривичниот суд денеска продлжи судењето за предметот „Тенк“ кој се однесува на набавката на луксузниот мерцедес од 600 илјади евра. На рочиштето присуствуваат обвинетите - поранешниот премиер Никола Груевски, поранешната ...

Јанкуловска и Мијалков се појавија пред Кривичен суд

Поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска, поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков и поранешниот шеф на наговиот кабинет Тони Јакимовски, претпладнево дојдоа во Кривичниот суд каде што треба да ...

Добро утро со Орданоски

Овде некој не е наш!

пишува: Сашо Орданоски Македонија, навистина, сѐ уште не може да се навикне на фактот дека имаме власт која не само што прифаќа да биде критикувана, туку се труди низ дебата и ...

Добро утро со Орданоски

Република Црна Хроника

пишува: Сашо Орданоски Македонија е на добар пат да се преименува во Република Црна Хроника. (Да, да, може и Горна или Северна да се додаде, по желба, кај сакате во називот...) ...

Разговорот меѓу Мијалков и Јанкулоска – доказ во „Сопот“

Специјалното јавно обвинителство на Судот му предаде Це-де со снимен телефонски разговор меѓу Сашо Мијалков, поранешен директор на Управата за безбедност и контраразузнавање и Гордана Јанкуловска, ексминистерка за внатрешни работи. ...

Page 2 of 3 1 2 3

CIVIL MEDIA NEWSLETTER