fbpx
Фото преземена од платформата X на Марко Ѓуриќ
Фото- принтскрин на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски
Фото: Б. Јордановска, ЦИВИЛ
Стојан Андов
Фото: МИА

Tag: граѓански активист

Граѓански активист жртва на постизборни политички притисоци и дискриминација!

Наставникот по македонски јазик, Владо Димовски, граѓански активист, учесник во Шарената револуција и генерален секретар на невладината организација „Центар за меѓуетничка толеранција“, добил отказ од политички причини од в.д. директорот ...

Прилеп: Адвокатот Жаре Стеваноски, граѓански активист, повикан во полиција

Граѓанскиот активист, адвокатот Жарко Стеваноски од Прилеп, истаканат поддржувач и учесник во протестите на Шарената револуција во Прилеп, утрово е повикан на разговор во Полициската станица. „Повикан сум на распит ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER