fbpx
Руски ракетен терор: Харкив, 25 мај 2024 (фото извор: скриншот од видео извештај на Би-би-си)
Фото: MONDO/STEFAN STOJANOVIĆ
Фото/ Маргарита Роблес/ Wikimedia commons

Tag: граѓански дијалози

„Граѓански дијалози за односите меѓу заедниците“ со ЦИВИЛ и општина Гостивар денеска во 13 часот

ЦИВИЛ – Центар за слобода со поддршка од Градоначалникот на општина Гостивар, д-р Арбен Таравари, организира јавен настан „Граѓански дијалози за односите меѓу заедниците: Предизвици и решенија“ во просториите на ...

илустрација: Зоран Кардула

ЦИВИЛ денеска во Штип за перспективите на мултикултурализмот

ЦИВИЛ продолжува со серијата средби со градоначалници за соработка и организирање јавен настан на тема „Граѓански дијалози за предизвиците и перспективите на мултикултурализмот и европските вредности на локално и национално ...

Photo by Amy Elting on Unsplash

ЦИВИЛ на средби со градоначалниците на Куманово, Центар и Гостивар за мултикултурализмот и европските вредности

ЦИВИЛ започнува со серија средби со градоначалници на кои е предвидено да стане збор за соработка и организирање јавен настан на тема „Граѓански дијалози за предизвиците и перспективите на мултикултурализмот ...

Page 3 of 3 1 2 3

CIVIL MEDIA NEWSLETTER