fbpx
Руски ракетен терор: Харкив, 25 мај 2024 (фото извор: скриншот од видео извештај на Би-би-си)
Фото: MONDO/STEFAN STOJANOVIĆ
Фото/ Маргарита Роблес/ Wikimedia commons

Tag: Грујевски

Грчкиот Врховен суд утре со одлука за екстрадицијата на Грујевски и Бошковски

По последното сослушување, зад затворени врати на 27 април, Врховниот суд во Атина, утре ќе ја соопшти одлуката по поднесената жалба за екстрадиција на Горан Грујевски и Никола Бошковски, јави ...

Врховниот суд во Атина ќе решава за екстрадицијата на Грујевски и Бошковски

Рочиштето во Врховниот суд во Атина, по поднесената жалба за екстрадиција на Горан Грујевски и Никола Бошковски се очекува да продолжи денеска, откако на 9 март, беше прекинато поради правни прашања. ...

Одобрена екстрадиција за началниците

Советот на судии во Солун денеска одлучи Никола Бошковски и Горан Грујески да бидат екстрадирани во Македонија. Според солунскиот портал Вориа, јавува дописникот на МИА од Атина, веднаш по објавувањето ...

Судот во Солун ќе ја објави одлуката за екстрадиција на Груевски и Бошковски

Судечкиот совет на Солунскиот суд денеска треба да ја соопшти одлуката за барањето на македонските власти за екстрадиција на Горан Грујевски и Никола Бошковски во Македонија. „Чекаме денеска Судот да ...

Page 1 of 3 1 2 3

CIVIL MEDIA NEWSLETTER