fbpx
Фото: Б. Јордановска, ЦИВИЛ
Стојан Андов
Фото: МИА
Фото: МИА
Фото: МИА Архива
Фото: Слободен Печат

Tag: Хавиер Милеј

Аргентинскиот претседател Милеј: Аргентина одлучи да се врати на страната на Западот

Аргентинскиот претседател Хавиер Милеј денеска беше домаќин на американскиот државен секретар Ентони Блинкен, највисокиот американски функционер што ја посети Аргентина откако новоизбраниот претседател положи заклетва во декември и вети „шок ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER