fbpx
Амбасадорката на Украина и тимот на Амбасадата со знамињата на Украина и Кримските Татари

Tag: Хејли

Фото: МИА / архива

Клучни информации од резултатите од „Супер вторникот“ во САД

Супер вторникот не беше толку супер оваа година поради мноштво предвидливи резултати, но имаше неколку изненадувања и некои предупредувачки знаци за Доналд Трамп и Џо Бајден пред нивниот очекуван реванш ...

Фото: МИА / Архива

Избори во Републиканската партија: Прв пораз на Трамп, Хејли победи во Вашингтон

Кандидатката за претседателка номинирана од Републиканската партија Ники Хејли победи на партиските прелиминарни избори во сојузната држава Вашингтон, забележувајќи ја првата победа во претседателската кампања оваа година. Поранешниот американски претседател ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER