fbpx
Амбасадорката на Украина и тимот на Амбасадата со знамињата на Украина и Кримските Татари

Tag: имот

Имот на Груевски одземен!

Агенцијата за управување со одземен имот соопшти дека е започната постапка за  враќање на паричните средства во буџетот на државата од одземениот имот на поранешниот премиер Никола Груевски. Станува збор ...

Груевски исчезна, замрзнати фирмите на Камчев

Кривичниот суд го замрзна имотот на осомничените во случајот „Империја“ меѓу кои се бизнисменот Орце Камчев и ексдиректорот на УБК, Сашо Мијалков. Воедно судија на претходна постапка, постапувајќи и по два предлога ...

СЈО: Одлуката на Иванов не го штити незаконски стекнатиот имот!

Специјалното Јавно обвинителство продолжува со својата работа! На денешната прес- конференција СЈО ја најави новата истрага под наслов “Транспортер”, која се однесува на  превоз на ученици во Општина Битола. “Во ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER