fbpx
Фото: МИА
Фатмир Битиќи
Илустрација: „Одмазда на дрвото“ - Мирослав Стојановиќ-Шуки

Tag: Иван Стоилковиќ

Фотомонтажа: Д. Мишев / ЦивилМедиа

Мицкоски „загрижен“ за руското влијание во ЕУ додека коалицира со путинистот Стоилковиќ

ДРАГАН МИШЕВ На Втората годишна конференција на ветерани на ВМРО ДПМНЕ, претседателот со најголем опозициски стаж, Христијан Мицковски, изрази жалење затоа што Европа повторно, според него по којзнае кој пат ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER